Centralnet

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Internetové lásky

Ďalší článok ktorý som minule čítal a zapáčil sa mi ceľkom, skôr ako sa to opisuje občas s humorom aj sarkazmom ale veľakrát aj reálne :-)

Len tak volačo...

Keďže človek je tvor pohodlný, radšej siahne po webe, kde má istotu relatívne dobrého výberu a môže si napríklad v kľude pokecať na webe. Internetoví pisálkovia už vedia, že počítačová láska je tak trochu vabank. Až do osobného stretnutia stále na obidvoch klávesniciach vládne neistota, či ONA je skutočne taká krásna a ON taký bohatý. Samozrejme, hovoríme o duševnej kráse. Ale občas motyka vystrelí. Niekedy sa po pár nevydarených a dlhodobých reálnych vzťahoch napriek predsudkom rozhodnú stretnúť so svojou dvojročnou internetovou známosťou a nakoniec sa hovorí o svadbe. Každopádne počítač je fantastická pomôcka pre nezaľúbených, aby sa zaľúbili. Prečo? Lebo niekedy platí pravidlo „čím menej informácií, tým viac lásky“. Zoberme si prozaický fakt, že Anička miluje Zdenka pre jeho dokonalý pravopis a znalosť histórie. Zdeno však v rámci vlastnej sebaprezentácie iba rýchlo gúgli a používa automatickú kontrolu pravopisu. A navyše je celkom sympoš, hoci Anča netuší, že jej poslal jednu z mála fotiek, kde nevyzerá ako púk. Tá však tiež využila pravidlo milosrdnej lži. V profile má stále fotku z predminulého leta, kedy sa číselné vyjadrenie jej hmotnosti ešte nezačínalo osmičkou. Ale je si toho vedomá a tak popri písaní zamilovaných básní šľape na rotopede. Pridaná hodnota takéhoto vzťahu sa prejavuje aj na Zdenovi, keďže si zároveň takouto nenásilnou formou vylepšuje gramatiku, prstoklad a zároveň sa konečne z Googlu dozvedel, že Napoleon nie je iba chľast. A tak si nám títo dvaja spokojne žijú svoj partnerský život s menšími jazykovými bariérami, keďže ona je z Gelnice a on z Malaciek. Občas si ho spestria virtuálnou pohľadnicou, večerným prezvonením a plánovaním, čo všetko ešte spolu zažijú, keďže si tak fantasticky rozumejú. Veľkým rizikom pri webovej láske je však neustála možnosť výberu. Zdeno síce môže Anči sľúbiť modré z neba, ale ak mu na spodnej lište svieti päť ďalších chatovacích okien, je tu viditeľný nábeh na promiskuitu. No ak má charakter, mal by okruh zužovať, zužovať, až si konečne vyberie vyvolenú z prvej desiatky, s ktorou slávnostne potvrdí vzťah na Facebooku.

Webové lásky sú zároveň ekonomické, čo je v dnešnej dobe jasné plus. Žiadne „miláčik kúp mi toto, kúp mi hento“, ale iba „aha, akú podprdu som si kúpila, zasielam v prílohe“. Ak chce ísť partner na pivo, jednoducho tam pôjde a vie, že pri návrate nenastane krížový výsluch a hubová polievka. Plnenie partnerských povinností je síce už trochu na hrane, ale zase začína sezóna reality show, takže to je tiež istá možnosť, ako prísť večer na iné myšlienky. Najlepšie je, že sa stierajú všetky názorové, výzorové a finančné rozdiely. Kým Zdeno má v realite 20 ročný bavorák s 300-tisíc km, tak Anča vie iba to, že má BMW. A to ju popri tom dokonalom pravopise tiež fascinuje, hoci v mailoch mu tvrdí, že by ho milovala aj s bicyklom. Ach, a keby ešte vedela, že je ľavičiar a počúva dychovku. Každopádne väčšina nádejných webových lások smeruje vždy k momentu a zásadnej otázke, „kedy sa stretneme?“ Pri častom použití milosrdných lží je dobré stretnutie zámerne odďaľovať (choroba, služobná cesta, pokazené BMW...atď) a udržať tak nádej na pokračovanie pekného a ničím nerušeného webového vzťahu. Pochopiteľne, veď práve po takomto zásadnom kroku sa možno len 0,5 % vzťahov končí tak vytúženým čarovným dodatkom „..a žili spolu šťastne, až kým nepomreli“. Alebo až kým nevypli notebooky?

 

 

<< Diskusia >>Čítajte aj: 45 právd o ženách
Čítajte aj: Konkurencia je veľká
Čítajte aj: Experiment na Internete
Čítajte aj: Výňatok z rozhovoru ako ma nechcela


Chceme vás poprosiť aby ste na diskusiu a komentáre využili naše spoločné fórum - KLIKNITE a prejdite na fórum. Budeme radi ak obohatíte našu komunitu aj vy, pridaním svojho názoru alebo založením témy ktorú ešte nemáme.


Vzťahy | stály odkaz

Komentáre

Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014